مقالات

قفل زاپاس

قفل زاپاس

قفل زاپاس چیست؟

اینروزها آمار سرقت از خودروها بیشتر شده است. بخصوص خودروهای لوکس همچون سانتافه که زاپاس بند خارج از خودرو دارند. و لاستیک زاپاس آن‌ها داخل خودرو جای نمی‌گیرد. البته این تنها مورد پرتکراری نیست که سارقان سراغ آن می‌روند. بدلیل افزایش قیمت خودرو، تجهیزات و قطعات خودرو نیز با افزایش قیمت چشمگیر مواجهه شده‌اند. بنابراین عجیب نیست که سارقان بیش از پیش طالب سرقت از خودرو بخصوص زاپاس هستند. راه حلی که برای بالا بردن امنیت خودرو استفاده از قفل زاپاس خودروست.

قفل زاپاس محصولی ایمن و مستحکم است. که در نگهداری و افزایش ایمنی لاستیک زاپاس کاربردی است. و موثر واقع می‌شود. می‌تواند در نبود راننده نیز محافظ لاستیک زاپاس باشد از خطر سرقت. این محصول از طراحی منحصربفرد و زیبایی برخوردار است. و استفاده از آن هیچگونه تاثیر منفی بر زیبایی ظاهر خودرو و زاپاس بند نخواهد داشت.

چگونه امنیت خودروی خود را افزایش دهیم؟

مراقبت از خودرو و قطعات آن همیشه ممکن نیست. هنگامی که در سفر هستید، مجبورید در محلی بدون حضور افراد خودرو را پارک کنید. پارکینگ امنی وجود ندارد و نگهبان در محل حضور ندارد. اگر شما هم زیاد در این شرایط قرار می‌گیرید. و استرس به سرقت رفتن خودرو، قطعات و تجهیزات آن را دارید. بهتر است تجهیزات ایمنی برای خودروی خود تهیه کنید. قفل زاپاس یکی از محصولات ایمنی است که می‌تواند از سرقت تایر زاپاس خودروی خود جلوگیری بعمل آورد.

نصب قفل زاپاس

مراقبت لحظه‌ای از خودرو در شرایطی که نزدیک آن نیستید، ممکن نیست. مگر اینکه خودروی شما در پارکینگ باشد. پارک کردن خودروهایی همچون سانتافه که زاپاس بند خارج از خودرو دارند به خودی خود خودرو را در معرض خطر سرقت قرار می‌دهد. بنابراین لازم است زاپاس خود را با تجهیزات بروزتر ایمن سازی کنید.

اگر شما هم خودرویی دارید که زاپاس آن خارج از خودرو است. و محافظت و افزایش ایمنی لاستیک زاپاس برایتان دغدغه است دیگر این مشکل را فراموش کنید. لازم نیست زاپاس را داخل صندوق عقب مخفی کنید. و جای دیگر لوازم ضروری در خودرو را اشغال نمایید. تنها با استفاده از یک قفل این مشکل حل می‌شود.

مواد تشکیل دهنده قفل زاپاس

قفل از مواد محکم مانند آلیاژ آهن و آلومینیوم تهیه می‌شود. از دلایل ساخت این محصول با آلیاژ آهن و آلومینیوم این است که با اتصال به زاپاس بند در دراز مدت دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی‌شود. درضمن آلیاژ آهن بسیار محکم است و ایمنی قفل را افزایش می‌دهد.

استفاده از قفل زاپاس چه مزایایی دارد؟

خب مسلما ما به دلیل اینکه از زاپاس خودرو مراقبت کنیم این قطعه را تهیه می‌کنیم. اما این محصول مزیت‌های دیگری نیز برای خودرو و راننده خود به همراه دارد:

 • احتمال افتادن زاپاس: یکی از دلایلی که استفاده از این لوازم جانبی خودرو را ضروری می‌کند. این است که احتمال افتادن زاپاس و یا جدا شدن از زاپاس بند را به حداقل برسانیم. با استفاده از این قفل ، تایر کاملا در زاپاس بند تثبیت می‌شود. و امکان جدا شدن و افتادن وجود ندارد. حتی اگر در مسیرهای با موانع زیاد هم باشید. این قطعه بخوبی می‌تواند زاپاس را در جای خود حفظ کند.

خرید قفل زاپاس

 • محافظ تایر زاپاس: اصلی‌ترین و مهم‌ترین دلیل برای خرید یک قفل زاپاس همین است. مراقبت و به صفر رساندن احتمال سرقت. حتی اگر کنار خودرو نبودید و مجبور شدید خودرو را در مسیر پارک یا محلی ناامن بگذارید. قفل زاپاس ضامن ایمنی و به سرقت نرفتن تایر زاپاس خواهد بود.
 • فضای بیشتر: معمولا از ترس اینکه تایر زاپاس به سرقت برود آن را در خودرو قرار می‌دهید. اما با وجود قفل و نصب تایر زاپاس در خارج از خودرو دیگر مشکل اشغال فضای صندوق عقب را نخواهید داشت. بخصوص هنگامی که درسفر هستید و باید لوازم بیشتری را حمل کنید. اثر مثبت این قطعه را درک خواهید کرد.
 • سختی سرقت: هیچ قفلی صد در صد ضد سرقت نیست. اما چون این قطعه وزن تایر را بیشتر می‌کند، سرقت زاپاس سخت‌تر می‌شود.

پوشش رنگی قفل زاپاس

 • رنگ بکار رفته در محصول قفل زاپاس کاملا ضد حریق و ضد خوردگیست.
 • جهت پوشش آلیاژ فلزی و افزایش طول عمر محصول از دو رنگ گالوانیزه و الکترواستاتیک استفاده شده است.
 • از آنجایی که رنگ الکترواستاتیک پس از رنگ پاشی در کوره حرارت می‌بیند. بنابراین ماندگار است و ازبین بردن آن تلاش فراوان می‌خواهد. درضمن این رنگ در تماس با حلال‌های شیمیایی کاملا مقاوم است و دچار پریدگی نمی‌شود.
 • یکی از مزیت‌های پوشش رنگی این محصول ضد حریق بودن آن است. احتمال اینکه در برخورد با آتش بسوزد صفر است.

مشخصات قفل زاپاس

 • مقاوم در برابر رطوبت هوا.
 • ضد زنگ و ضد خورندگی.
 • طراحی ضد سرقت و عدم دسترسی سارق به تایر زاپاس.
 • پایه فلزی آهن و آلومینیوم.
 • رویه قفل کاملا آبکاری شده و ضد ضربه است.
 • قابلیت نصب بسیار آسان.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.