مقالات

دیلایت تویوتا

دیلایت تویوتا

وقتی صحبت از تجهیزات و آپشن‌های بروز خودروهای لوکس باشد. تنوع محصولات بسیار زیاد است. امروز قصد داریم در مورد دیلایت تویوتا در شهراب آپشن صحبت کنیم. بنظر شما استفاده از چراغ‌ها متنوعی که امروز در خودروهای مدرن میبینیم. نصبشان روی خودرو ضرورت دارد؟ تا بحال چراغ‌های روشن خودروهای مدرن در مسیر خیابان یا جاده نظرتان را به خود جلب کرده؟ چقدر در مورد دیلایت اطلاعات دارید؟

دیلایت

در واقع چیزی که شما می‌بینید. بیش از یک آپشن برای افزایش زیبایی خودروست. ممکن است خیلی‌ها استفاده از چراغ Day Light را روشی برای جلب توجه بدانند. اما فلسفه و هدف از طراحی و بکارگیری این چراغ . بر روی خودروهایی مانند خودروی تویوتا چیزی دیگری بوده است. بنظر شما جز زیبایی و جذابیت بیشتر خودرو . چرا خودروسازان بیشتر نسبت به بکارگیری این آپشن در تولیدات خود اصرار دارند؟

مزایای دیلایت تویوتا

جذابیت و ایمنی در کنار هم:

در واقع چراغ دیلایت تویوتا وسیله‌ای بیش از یک آپشن جذاب است. با استفاده از این آپشن در حقیقت شما خودروی خود. عابران و راننده‌های دیگر را از خطر تصادف نجات می‌دهید. و تا حدود زیادی سبب کاهش آمار سوانح جاده‌ای می‌شوید.

ایده استفاده از چراغ دیلایت در خودروها

در کشورهای با آب و هوای سرد که اغلب جاده‌هایی مه آلود دارند. آمار بالاتری از تصادف و تلفات جاده‌ای گزارش می‌شد. بنابراین باید وسیله‌ای هشدار دهنده قویتر و بهتر از چراغ‌های نور بالا مورد استفاده قرار می‌گرفت. دیلایت تویوتا در واقع همان چراغ‌های ال ای دی است.

دیلایت تویوتا چیست؟

کارایی اصلی و مهم این چراغ این است. که در روز بخصوص شرایطی که دید در روز دشوار می‌شود. مورد استفاده قرار بگیرد. به همین علت به آن دیلایت گفته می‌شود.

دیلایت تویوتا کجا نصب می‌شود؟

چراغ دیلایت تویوتا بصورت فابریک . در تولیدات جدید این برند در جلوی خودرو نصب می‌شود. بنابراین خودروی تویوتای مدرن شما حتما این آپشن را خواهد داشت. اما اگر خودروی شما از مدل‌های قدیمی‌تر است. باید آن را جداگانه خریداری و نصب نمایید. بصورت معمولا دیلایت از نوع چراغ‌های LED جلو و زیر چراغ‌های خودرو قرار می‌گیرد.

دیلایت تویوتا چگونه عمل می‌کند؟

برای روشن شدن چراغ دیلایت پس از نصب نیاز به کلید جانبی جهت کنترل نیست. در واقع این طراحی عمدی بوده است. چراکه قرار است این چراغ ایمنی خودرو و عابرین را افزایش دهد. بنابراین همیشه باید روشن باشد. پس از روشن کردن خودرو چراغ دیلایت تویوتا خودکار روشن می‌شود. شما نمی‌توانید به عمکلرد روشن و خاموش دیلایت دسترسی داشته باشید. مگر اینکه خودرو خاموش شود.

آیا دیلایت تویوتا پرمصرف است؟

این یکی از اشتباهات افرادی است . که درمورد نصب این آپشن روی خودروی تویوتای خود مقاومت می‌کنند. مصرف برق دیلایت بسیار پایین است. چرا که چراغ‌های دیلایت از نوع LED و البته بسیار کم‌مصرف است. درضمن هیچگونه انرژی اضافه‌ای از باتری خودرو نمی‌گیرد.

دی لایت تویوتا

دیلایت تویوتا چه مشخصات ظاهری دارد؟

  • دی لایت تویوتا را می‌توانید در انواع متفاوت تهیه نمایید.
  • این آپشن کاملا سبک است. و فشار و بار اضافی به خودرو وارد نمی‌کند.
  • کاملا ضد آب است. و در اثر برخورد باران یا رطوبت دچار اتصالی و خاموشی نمی‌شود.
  • انعطاف پذیر است. بنابراین نصب آن خللی در سیستم سیم کشی و دیگر چراغ‌های خودرو ایجاد نمی‌کند.
  • حالت ژله‌ای دارد و چند حالته است.

کاربرد دیلایت تویوتا

  • هشدار به عابرین در خیابان.
  • هشدار به اتومبیل‌ها و عابرین در جاده‌های مه‌آلود.
  • کاهش آمار سوانح جاده‌ای.
  • افزودن زیبایی و جلوه خاص به خودرو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.