مقالات

پاور ویندوز چیست؟

پاور ویندوز

با پیشرفت تکنولوژی در صنعت خودرو، هر روز امکان اضافه کردن آپشن های بیشتری به خودرو است. یکی از آپشن‌هایی که علاوه بر کمک و راحتی برای راننده. به ایمنی خودرو نیز کمک بسیاری می‌کند. این آپشن پاور ویندوز یا سیستم شیشه برقی خودرو است.

پاور ویندوز چیست؟

از زمانی که خودرو اختراع شده. تا به الان که محصولاتی لوکس و مجهز از این محصول توسط کمپانی‌های معروف روانه بازار می‌شود. تغییرات زیادی در آن ایجاد شده است. امروزه خیلی از خودرو تجهیزات و آپشن‌هایی دارند. که خودرو را مانند یک خانه امن و دلپذیر می‌کند. یکی از این آپشن‌های مهم پاور ویندوز است. محصولی که ضمن افزایش امنیت، سبب راحتی در کاربری خودرو می‌شود.

این آپشن یکی از ضروری‌ترین و بهترین تجهیزاتیست که برای خودروها تولید می‌شود. بصورت کلی هدف از تولید و نصب پاور ویندوز افزایش امنیت خودرو است. این محصول قابلیت بستن خودکار شیشه‌ها پس از ترک راننده را به خودروی شما می‌دهد. بنابراین حتی اگر شما فراموش کنید شیشه‌ها را بالا ببرید. این آپشن اتوماتیک وار وارد عمل می‌شود.

انواع پاور ویندوز

پاور ویندوز یونیور سال

این محصول نسبت به دیگر انواع این محصول عملکرد ساده‌تری دارد. و قابل نصب روی همه خودروهاست. این محصول دارای یک کیت الکترونیکی است. که مابین موتورهای بالابر شیشه و کلیدهای کنترل نصب می‌شود. عملکرد این مدل پاور ویندوز به اینصورت است که وقتی قفل مرکزی فعال می‌شود. Power Windows با تامین انرژی مورد نیاز موتور شیشه ها را بالا میبرد. کیتی که در این آپشن خودرو طراحی شده قابلیت اندازه‌گیری جریان مورد نیاز موتور هریک از شیشه‌ها را دارد. در این حالت پس از بسته شدن کامل همه شیشه‌ها این آپشن جریان برق را متوقف می‌کند.

پاور ویندوز OBD

این مدل پاور ویندوز از طریق پورت OBD به خودرو متصل می‌شود. این محصول سیم کشی ندارد. و با استفاده از شبکه طراحی شده در آن. فرمان بسته شدن را به موتورهای بالابر شیشه منتقل می‌کند. این محصول فقط قابلیت نصب روی خودروهای مالتی پلکس را دارد.

خوب است بدانید که این مدل از این آپشن مانند نمونه بالایی قابلیت اندازه‌گیری جریان مصرفی برق را ندارد. چون ارتباطش با موتورهای بالابر شیشه مستقیم نیست. ضمناً این محصول نمی‌تواند بسته شدن شیشه‌ها را تشخیص دهد. این محصول مجهز به تایمر است. این تایمر از قبل براساس مدت زمانی که شیشه بسته می‌شوند، تنظیم می‌شود.

نصب پاور ویندوز

پاور ویندوز دارای دسته سیم سوکت فابریک

این محصول مانند نوع اول دارای کیت الکترونیکی است. و کیت آن هم بین موتور و کلیدهای کنترل قرار می‌گیرد. این محصول محبوب‌ترین نوع پاور ویندوز بشمار می‌رود. چون کیت الکترونیکی آن با خودرو تناسب دارد. همه اتصالات و قطعاتی که در این محصول بکار می‌رود. استاندارد هستند و به همین خاطر است که هیچ صدمه‌ای به خودرو وارد نمی‌کند.

خوشبختانه این مدل محصول مجهز به سیستم تشخیص بسته شدن شیشه‌ها نیز هست. بنابراین در مقایسه با نوع OBD هیچ فشار اضافه‌ای به موتورها وارد نمی‌کند. از مزیت‌های دیگر این نوع آپشن باید به سیستم آنتی ترپ اشاره نمود. در اینصورت اگر دست یا جسمی در مسیر شیشه باشد، شیشه متوقف شده و بسته نمی‌شود.

نصب پاور ویندوز

 • امنیت خودرو افزایش پیدا می‌کند.

حتماً برای شما هم پیش آمده که خودرو را ترک کردید. و بعد از طی کردن مسافت طولانی بخاطر آوردید که شیشه‌ها را بالا نبردید. طبیعتاً سریعاً برمیگردید و خطر سرقت از خودرو را برطرف می‌کنید. اما اگر یکبار یادتان نیاید چه می‌شود؟ با نصب آپشن پاور ویندوز برای همیشه این دغدغه برطرف می‌شود. زمانیکه شما خودرو را خاموش می‌کنید و از خودرو خارج می‌شوید. بلافاصله این آپشن فعال شده و شیشه‌ها را بالا می‌برد.

 • جلوگیری از نفوذ سرما و رطوبت

یکی از دردسرهای بزرگ باز گذاشتن شیشه‌ها . ورود سرما و بارندگی احتمالی به داخل خودرو است. ورود آب باران به داخل خودرو علاوه‌بر اینکه سبب مرطوب شدن داخل خودرو می‌شود. به تجهیزات و لوازم جانبی خودرو نیز آسیب وارد می‌کند. ضمن اینکه خودروی شما از ورود حیوانات و پرندگان نیز در امان نخواهد بود.

 • جلوگیری از بروز حادثه

موارد زیادی پیش آمده که شخصی هنگام بسته شدن شیشه‌های خودرو دچار آسیب و جراحت شده است. با نصب پاور ویندوز بروز چنین اتفاقاتی غیرممکن می‌شود. این محصول مجهز به سیستم تشخیص مانع است. چنانچه حین بسته شدن شیشه‌ها در مسیر شیشه جسم یا دستی قرار گرفته باشد. پاور ویندوز بلافاصله غیرفعال می‌شود و از بروز حادثه جلوگیری می‌کند.

خرید پاور ویندوز

دقت کنید که اصلی ترین وظیفه پاور ویندوز . این است که امنیت خودروی شما را افزایش دهد. بنابراین انتخاب محصول خوب و باکیفیت از اهمیت بالایی برخوردار است. لازم است هنگام خرید پاور ویندوز . کالای انتخابی شما ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • عملکرد مرحله به مرحله داشته باشد.

حتماً مشاهده کردید که در برخی از خودروهایی که دارای این محصول بصورت فابریکی نیستند. و نصب تخصصی انجام نگرفته. همزمان شیشه‌ها با هم بسته می‌شوند. در نگاه اول این عملکرد جالب توجه به نظر می‌رسد. اما در حقیقت سیستم برق رسانی در این حالت فشار زیادی را متحمل می‌شود.

یک پاور ویندوز فابریکی اگر به درستی نصب شده باشد. عملکرد مرحله به مرحله خواهد داشت. پاور ویندوز اصل مجهز به ویژگی step by step است. و با عملکرد مرحله به مرحله از ایجاد فشار به سیستم برق خودرو جلوگیری می‌کند. در اینصورت پس از خاموش و قفل کردن خودرو این آپشن خودرو فعال شده. و شیشه‌ها را یکی یکی میبندد.

 • قابلیت تشخیص مانع داشته باشد.

دقت کنید این یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پاور ویندوز است. و باید به درستی عمل کند. بیشتر آپشنهای جدید مجهز به سیستم Anti Trap هستند. در این حالت در صورتی که جسمی خارجی مانع شیشه باشد. یا اگر دست کودک روی شیشه قرار گرفته باشد شیشه از حرکت باز می‌ایستد. و بسته نمی‌شود.

 • دارای سیستم عملکرد دو مرحله‌ای باشد.

به این قابلیت این محصول سیستم Double check گفته می‌شود. دابل چک به این معناست که اگر پس از فعال شدن این آپشن همه شیشه‌ها بسته نشوند. با استفاده از این قابلیت مجدداً بسته شدن شیشه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. و احتمال باز ماندن شیشه‌ها برطرف می‌شود.

قیمت پاور ویندوز

این محصول یکی از لوازم جانبی بسیار کاربردی در خودرو‌ها به شمار می‌رود. و به همین علت فروش بالایی دارد. برندهای مختلفی این محصول را تولید می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید براحتی از چندین برند محصول. پاور ویندوز فابریکی خودروی خود را انتخاب و خریداری نمایید. با توجه به تکنولوژی بکار رفته در محصول قیمت آن متغیر است. توصیه می‌کنیم برای اطلاع دقیق از قیمت محصولات با کارشناسان شهراب آپشن در ارتباط باشید.

نصب پاور ویندوز خودرو

این محصول از جمله آپشن‌هایی است که علاوه‌بر امنیت خودرو. راحتی کاربری از آن را نیز برای راننده به همراه دارد. بنابراین نصب دقیق این آپشن در خودرو می‌تواند نتیجه مطلوب به همراه داشته باشد. توصیه می‌کنیم خرید و نصب تخصصی این آپشن خودرو خود را به شهراب آپشن بسپارید. اگر قصد نصب پاور ویندوز خودرو ساندرو، سانتافه، اسپورتیج و تویوتا را دارید. متخصصین مجموعه شهراب آپشن می‌توانند از خرید تا نصب محصول کنار شما باشند.

Related Posts

۲ thoughts on “پاور ویندوز چیست؟

 1. علی گفت:

  سوکت فابریک نصب بشه عالیه

 2. وکیلی گفت:

  پاور ویندوز خیلی لازمه واقعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.